Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten | Cognitive: Depresyon, Jennifer Lopez ve Ağaçkakanlar

Author: Yasemin Ozturk - Data Analyst, Kimola
Yasemin Ozturk Data Analyst, Kimola
Jul 07, 2023 - 2 min read
Kimola Bülten | Cognitive: Depresyon, Jennifer Lopez ve Ağaçkakanlar

­čÜÇ Ücretsiz Ara┼čt─▒rma Araçlar─▒m─▒z Sizi Bekliyor!

Sektörünüzün veya i┼čletmenizin boyutu ne olursa olsun, mü┼čterilerinizi anlama ihtiyac─▒n─▒n evrensel oldu─čunun fark─▒nday─▒z. Bu nedenle, küçük ve orta ölçekli i┼čletme sahiplerinin çe┼čitli alanlarda mü┼čteri geri bildirimlerini analiz etmelerine yard─▒mc─▒ olmak için tasarlanm─▒┼č yeni ücretsiz ara┼čt─▒rma araçlar─▒m─▒z─▒ sunmaktan gurur duyuyoruz. Hemen denemek için buraya t─▒klay─▒n.

Kimler ─░çin?

  • Amazon sat─▒c─▒lar─▒, içerik olu┼čturucular─▒, yay─▒nc─▒lar ve Amazon'daki ürün yorumlar─▒n─▒ analiz etmek isteyen herkes, sizi desteklemek için burday─▒z.

  • Mobil uygulama geli┼čtiricileri, oyun ┼čirketleri, ürün yöneticileri ve App Store kullan─▒c─▒ yorumlar─▒ndan faydalanmak isteyen herkes, sizi güçlendirmek için buraday─▒z.

  • Google Play Store'daki uygulama geli┼čtiricilerini de unutmad─▒k. Sizin için de buraday─▒z!

  • Kuaför salonlar─▒ndan spor salonlar─▒na, Trustpilot üzerindeki tüm küçük ve orta ölçekli i┼čletme sahipleri, mü┼čteri ara┼čt─▒rmalar─▒n─▒z─▒ güçlendirmek için buraday─▒z.

  • Ve son olarak (┼čimdilik!), kahve dükkanlar─▒ndan restoranlara, tüm Tripadvisor i┼čletmelerinin mü┼čteri geri bildirimlerinden yararlanmas─▒na yard─▒mc─▒ olmak için buraday─▒z.

Makine ö─črenimi, olumsuz dü┼čünceleri tahmin ediyor.

Ara┼čt─▒rmac─▒lar, makine ö─črenimini kullanarak kal─▒c─▒ olumsuz dü┼čünme veya ruminasyon kal─▒plar─▒n─▒ tan─▒mak için tahminsel bir model geli┼čtirdiler. Bu ileri teknoloji modeli, depresyonun erken te┼čhis edilmesine ve tedavi ilerlemesinin izlenmesine yard─▒mc─▒ olabilecek de─čerli bir biyobelirteç sunma potansiyeline sahip.

Azalmakta olan bir a─čaçkakan türünü kurtarmak için yapay zeka kullan─▒l─▒yor.

Minnesota'da, popülasyonlar─▒ azalan k─▒z─▒l ba┼čl─▒ a─čaçkakan─▒ incelemek amac─▒yla ara┼čt─▒rmac─▒lar kay─▒tlar topluyor. Minnesota'da yap─▒lan kay─▒tlar, ara┼čt─▒rmac─▒lar─▒n bu nadir ku┼č türünü daha iyi anlamak için de─čerli verilere ula┼č─▒lmas─▒n─▒ sa─člamakta. Ses verilerinin yapay zeka kullan─▒larak analiz edilmesi, a─čaçkakan─▒n benzersiz ça─čr─▒lar─▒n─▒ tan─▒mlamada büyük bir potansiyele sahip. Bu çal─▒┼čma, do─čal ya┼čam─▒n korunmas─▒na ve türlerin sürdürülebilirli─čine yönelik çabalara önemli bir katk─▒ sunmakta.

Yapay zeka at─▒klar─▒ ay─▒rt edebilir.

Dünya Bankas─▒'na göre 2050'ye kadar kat─▒ at─▒k miktar─▒ 3,88 milyar tona ula┼čacak. Bu soruna çözüm sa─člamak amac─▒yla Birle┼čik Krall─▒k'taki bir start-up ┼čirketi olan Greyparrot, kameralar ve geli┼čmi┼č yapay zeka algoritmas─▒n─▒ kullanarak at─▒k i┼čleme ve geri dönü┼čüm tesislerini analiz eden bir yapay zeka sistemi geli┼čtirdi.

Makine ö─črenimi, ─░kinci Dünya Sava┼č─▒ sonras─▒ mahalleleri 3B olarak canland─▒r─▒yor.

Ara┼čt─▒rmac─▒lar, makine ö─čreniminin gücünü ve tarih haritalar─▒n─▒ birle┼čtirerek etkileyici bir ba┼čar─▒ elde ettiler: Makine ö─črenimi, eski mahallelerin 3B dijital modellerini olu┼čturmak için kullan─▒l─▒yor ve tarihi alanlar─▒n y─▒k─▒m─▒n─▒n neden oldu─ču ekonomik kay─▒plar─▒ incelemek için de─čerli araçlar sunuyor. Bu çal─▒┼čma, geçmi┼čin korunmas─▒ ve ekonomik etkilerin anla┼č─▒lmas─▒ için önemli bir ad─▒m.

Virgin Voyages, JLo ile i┼č birli─čini geni┼čletiyor.

Virgin Voyages, JLo ile geni┼čleyen ortakl─▒─č─▒n─▒n bir parças─▒ olarak, konuklar─▒n arkada┼člar─▒ ve aileleriyle payla┼čmak ve onlar─▒ seyahat etmeye ikna etmek için JLo'dan özel bir davet olu┼čturmas─▒na olanak tan─▒yan bir araç olan Jen A.I.'nin lansman─▒n─▒ duyurdu.

Bültendeki ara┼čt─▒rmalarla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bültene abone olmak için a┼ča─č─▒daki formu doldurman─▒z yeterli. ­čĹç

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest