Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten | Cognitive: İsteklerin web sitesine dönüştüğü yer🪄🤖

Author: Yasemin Ozturk - Data Analyst, Kimola
Yasemin Ozturk Data Analyst, Kimola
Jul 21, 2023 - 3 min read
Kimola Bülten | Cognitive: İsteklerin web sitesine dönüştüğü yer🪄🤖

Kimola Bülten

Amazon'daki e-kitap incelemelerini bir içgörü uzman─▒ gibi analiz edin!

E-kitap pazar─▒ h─▒zla dijital alanda güç kazan─▒yor ve yay─▒nc─▒lar, ba┼čar─▒l─▒ olmak için okuyucular─▒n ele┼čtirilerini ve beklentilerini dikkate almal─▒. Bu ba─člamda pazar ara┼čt─▒rmas─▒, okuyucular─▒n tercihlerine ve al─▒┼čkanl─▒klar─▒na uygun içerik olu┼čturmak aç─▒s─▒ndan oldukça önemli. Özellikle Amazon gibi platformlardaki kullan─▒c─▒ geri bildirimlerini analiz ederek yay─▒nc─▒lar, popüler türler ve temalar hakk─▒nda içgörüler elde ediyor ve bu da onlara etkileyici e-kitaplar geli┼čtirmekte yol gösterici oluyor.

Pazar ara┼čt─▒rmas─▒, yaz─▒m tarz─▒n─▒ ve içerik kalitesini iyile┼čtirmeye de yard─▒mc─▒ oluyor ancak geni┼č çapta geri bildirimleri toplamak ve analiz etmek bazen zorlay─▒c─▒ olabiliyor. ─░┼čte tam bu noktada, Kimola’n─▒n ücretsiz araçt─▒rma araçlar─▒ndan biri olan Amazon Review Analyzer devreye giriyor ve bu süreci kolayla┼čt─▒rarak, e-kitap yay─▒nc─▒lar─▒na de─čerli içgörüler sunuyor. Kapsaml─▒ raporlar ile yay─▒nc─▒lara önemli destek sa─čl─▒yor ve e-kitaplar─▒n okuyucularla etkile┼čimini güçlendiriyor.

Midnight Library okuyucu incelemelerini analiz etti─čimiz rapora ve e-kitap yay─▒nc─▒lar─▒ için ara┼čt─▒rma rehberimize buradan göz atabilirsiniz.

­čĺ╗ Wix, yeni AI web sitesi olu┼čturucusunu kullan─▒ma sunuyor.

Web siteleri, günümüzün dijital ça─č─▒nda vazgeçilmez bir araç haline gelmi┼č, ┼čirketlerin ve bireylerin online varl─▒klar─▒n─▒ sergilemek ve bilgi payla┼čmak için kullan─▒lan önemli platformlard─▒r. Ancak, bir web sitesi olu┼čturmak, özellikle teknik bilgiye sahip olmayanlar için kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ ve zahmetli bir süreç olabilir. Bu zorlu─čun üstesinden gelmek için, Wix gibi web sitesi olu┼čturma platformlar─▒, yapay zeka teknolojisini entegre ederek kullan─▒c─▒lar─▒n i┼člerini kolayla┼čt─▒rmay─▒ hedefliyor. Wix'in Yapay Zeka Site Olu┼čturucu özelli─či, kullan─▒c─▒lara daha önce hiç olmad─▒─č─▒ kadar basit bir ┼čekilde ki┼čiselle┼čtirilmi┼č web siteleri olu┼čturma ┼čans─▒ veriyor.

­čĄľ Kendini geli┼čtiren bir robot: RoboCat

Yapay zeka harika bir teknoloji, ancak onu e─čitimek zor bir süreç olabilir. Büyük miktarda veri, kaynak ve zaman gerektirir. Neyse ki ┼čimdi, Google'─▒n yeni RoboCat yapay zekas─▒yla bu durum de─či┼čiyor. RoboCat, insan denetimi olmadan kendi kendine yeni görevler ö─črenebiliyor.

­čÄÁ Makine ö─črenimi ile hit olacak ┼čark─▒lar tahmin edilebiliyor.

ABD'de gerçekle┼čtirilen bir ara┼čt─▒rmada, sinir a─člar─▒na dayal─▒ makine ö─črenimi kullan─▒larak hit ┼čark─▒lar─▒n %97 do─črulukla önceden tahmin edilebildi─či ortaya ç─▒kt─▒. Bu yöntem sayesinde dijital müzik platformlar─▒ ve radyo istasyonlar─▒, daha etkili bir ┼čekilde ┼čark─▒lar─▒ seçebilir ve dinleyicilere daha keyifli deneyimler sunabilir.

­čĹę­čĆ╗‍­čöČ Bilim insanlar─▒ yapay zeka ile yeni proteinler tasarlayabilir.

Yapay zeka araçlar─▒, protein tasar─▒m─▒ alan─▒nda bir devrim yarat─▒yor ve ara┼čt─▒rmac─▒lara özel fonksiyonlara ve özelliklere sahip proteinler olu┼čturma imkan─▒ tan─▒yor. Bu, t─▒p, a┼č─▒lar ve biyomalzemeler gibi çe┼čitli alanlarda uygulamalara sahip olabilir.

­čÄą Interaktif e─čitim videolar─▒: Yapay zeka destekli s─▒navlar.

YouTube, e─čitim videolar─▒nda yapay zeka destekli s─▒navlar denemeye ba┼člad─▒. Bu yeni özellik, izleyicilerin e─čitim içeri─čini daha etkili bir ┼čekilde ö─črenmelerini sa─člayarak interaktif bir deneyim sunmay─▒ amaçl─▒yor. Yapay zeka taraf─▒ndan olu┼čturulan sorular, e─čitim materyallerine göre özelle┼čtiriliyor ve ö─črenme sürecini daha e─členceli ve etkile┼čimli hale getiriyor.

Bültendeki ara┼čt─▒rmalarla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bültene abone olmak için a┼ča─č─▒daki formu doldurman─▒z yeterli. ­čĹç

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest