Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten | Cognitive: Buluşmaya da yapay zeka gider mi?

Author: Yasemin Ozturk - Data Analyst, Kimola
Yasemin Ozturk Data Analyst, Kimola
Aug 21, 2023 - 3 min read
Kimola Bülten | Cognitive: Buluşmaya da yapay zeka gider mi?

Trustpilot’taki kahve dükkan─▒ yorumlar─▒n─▒ bir içgörü uzman─▒ gibi analiz edin!­čÜÇ

Mü┼čteri geribildirimi, i┼čletmelerin mü┼čteri ihtiyaçlar─▒n─▒ anlamalar─▒n─▒ ve pazar içgörülerini elde etmelerini sa─člayarak hayati bir rol oynuyor. Kahve dükkanlar─▒ da, mü┼čteri beklentilerini göz önünde bulundurarak bu gereksinimleri ba┼čar─▒yla kar┼č─▒layabilirler. Mü┼čteriler, bir kahve dükkan─▒ seçerken kahve çe┼čitleri, tat, çekirdek tercihleri, tazelik ve fiyatland─▒rma gibi birçok faktöre odaklanmakta. Ayn─▒ zamanda iç tasar─▒m da, mü┼čteri deneyimini etkileyen bir unsur olarak kar┼č─▒m─▒za ç─▒k─▒yor. Trustpilot gibi platformlar, mü┼čteri de─čerlendirmelerini incelemek için önemli bir kaynak; fakat bu de─čerlendirmeleri analiz etmek, genellikle uzun zaman ve çaba gerektiren bir süreç. Bu noktada, Kimola'n─▒n ücretsiz ara┼čt─▒rma arac─▒ Trustpilot Review Analyzer, Trustpilot’taki mü┼čteri görü┼člerini analiz etmek için pratik ve etkili bir çözüm sunarak i┼čleri kolayla┼čt─▒r─▒yor.

ÔśĽ Coffee Bean Shop mü┼čteri yorumlar─▒n─▒ analiz etti─čimiz rapora ve kahve dükkanlar─▒ için ara┼čt─▒rma rehberimize buradan göz atabilirsiniz.

Tinder profilini yapay zeka olu┼čturuyor.

Tinder, kullan─▒c─▒lar─▒n profillerini olu┼čturmas─▒na yard─▒mc─▒ olmak için yapay zeka tabanl─▒ foto─čraf seçimi özelli─čini test ediyor. Bu özellik, kullan─▒c─▒lar─▒n foto─čraf albümünü analiz ederek onlar─▒ en iyi temsil eden be┼č foto─čraf─▒ seçmeyi amaçl─▒yor. Ayn─▒ zamanda Tinder'─▒n ana ┼čirketi Match Group, içerik uygunlu─čunu art─▒rmak için yapay zeka kullan─▒m─▒n─▒ içeren di─čer özellikler üzerinde de çal─▒┼č─▒yor.

 

GPT-4'ün sa─čl─▒k alan─▒ndaki potansiyeli

Microsoft Research, GPT-4'ün t─▒bbi görevler için uygun oldu─čunu ortaya koyuyor. Model, hastane verileri ve klinik deneyler gibi büyük ve yap─▒land─▒r─▒lmam─▒┼č verileri düzenleme konusunda etkili bir ┼čekilde kullan─▒labiliyor. Bu yetenekler, ilaç geli┼čtirme ve hasta verisi analizi gibi t─▒bbi süreçlerin iyile┼čtirilmesine yönelik umut vadeden f─▒rsatlar sunuyor.

 

Freddie Mercury'den "Gangsta's Paradise" dinlenebilir.

Supertone AI, duygu yakalama ile metinden konu┼čmaya teknolojisinin s─▒n─▒rlar─▒n─▒ zorlayan, etkileyici bir metin-ses platformu olan Nuvo'yu kullan─▒ma sunuyor. Kontrol Edilebilir Ses Dönü┼čtürme (CVC) teknolojisi, çe┼čitli karakterlerin seslerini kullanarak gerçek zamanl─▒ ses dönü┼čümü sa─čl─▒yor. Bu sayede Freddie Mercury’nin sesinden ┼čark─▒lar dinlemek mümkün hale geliyor.

 

Yüksek etkili antikorlar yapay zeka ile üretiliyor.

LabGenius adl─▒ yapay zeka destekli biyoteknoloji ┼čirketi, otomasyon ve makine ö─črenimiyle antikor mühendisli─čini dönü┼čtürüyor. Yapay zeka, h─▒zla etkili antikorlar─▒ ke┼čfetmek için kullan─▒l─▒yor ve bu yakla┼č─▒m, yeni immünoterapilerin geli┼čtirilme süresini alt─▒ haftaya kadar indirgeyerek t─▒bbi ara┼čt─▒rmada devrim yarat─▒yor.

 

Yapay zeka gezegeni asteroidlerden koruyor.

Yeni bir yapay zeka algoritmas─▒ olan HelioLinc3D, Vera Rubin Gözlemevi taraf─▒ndan kullan─▒larak insan gözlemlerinden kaçan tehlikeli bir asteroidi tespit etti. 140,000 mil yak─▒n─▒ndan geçecek olan 2022 SF289 adl─▒ 600 fitlik asteroit, algoritman─▒n erken tespit yetene─čini vurguluyor. Bu geli┼čme, uzay─▒n daha iyi anla┼č─▒lmas─▒n─▒ sa─člayarak Dünya'n─▒n potansiyel kozmik tehditlere kar┼č─▒ güvenli─čini art─▒rabilir.

 

Yapay zeka yaban hayat─▒n─▒n izlenmesine ve korunmas─▒na yard─▒mc─▒ oluyor.

Ara┼čt─▒rmac─▒lar, vah┼či do─čada çe┼čitli türleri takip etmek ve tan─▒mak için yapay zeka kontrollü kameralar ve mikrofonlar kullanarak biyolojik çe┼čitlili─čin korunmas─▒nda bir ç─▒─č─▒r aç─▒yor. Yapay zeka, Network Rail'e ait test sahalar─▒nda sesleri ve görüntüleri yakalayarak birçok canl─▒n─▒n tan─▒mlanmas─▒n─▒ mümkün k─▒l─▒yor. Binlerce saatlik veriyi analiz eden bu teknoloji, bitki örtüsünün yönetiminde, iklim de─či┼čikli─čine ba─čl─▒ özel hareketlerin de─čerlendirilmesinde ve biyolojik çe┼čitlili─čin korunmas─▒nda kritik bir rol oynuyor.

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest