Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten | Cognitive 12# ⚖️Şimdi avukatlar düşünsün.

Jan 13, 2023 - 3 min read
Kimola Bülten | Cognitive 12# ⚖️Şimdi avukatlar düşünsün.

Yapay zeka, makine ö─črenimi ve Kimola Cognitive'deki yenilikleri derledi─čimiz bültenimiz ile sizlerleyiz.

Bülten hakk─▒nda soru, görü┼č ve önerilerinizi Twitter'da @kimolacognitive'i etiketleyerek bizimle payla┼čabilirsiniz.

Kimola Cognitive'de Yenilikler

Kar┼č─▒n─▒zda yepyeni trend grafi─či!­čśŹ

Cognitive Trend Graph

Geli┼čtirme ekibimizin, makine ö─črenim platformumuz Cognitive üzerinde çal─▒┼čmalar─▒ h─▒z kesmeden devam ediyor. ┼×imdi de iyi bir mü┼čteri deneyimi sunmak için Cognitive raporlar─▒ndaki trend grafi─čini güncelledik ve art─▒k tüketici konu┼čmalar─▒n─▒n günlük olarak duygu durumunu görmek mümkün! ­čą│

Siz zaten raporlar─▒n─▒za nas─▒l trend grafi─či ekleyebilece─činizi biliyorsunuz.­čśÄ Biz yine de k─▒saca özetleyelim:

ÔÜí´ŞĆ Analiz etmek istedi─činiz veri setinize bir "tarih" sütunu eklemelisiniz.
ÔÜí´ŞĆ Verilerinizi Kimola Cognitive'in ana sayfas─▒na sadece sürükle-b─▒rak yaparak yükleyebilirsiniz ancak, metin sütununa ek olarak tarih sütununu seçmelisiniz.

Veri setine tarih sütunu eklemelisin

┼×imdi Kimola Cognitive'de bir rapor olu┼čturmak için buraya t─▒klaman─▒z yeterli.­čśë

Kimola Bülten

ÔÜľ´ŞĆ Yapay zekadan avukat olur mu?

DoNotPay, hukuki destek sunan ilk yapay zeka hizmeti. ─░lk olarak 2016 y─▒l─▒nda ABD'de haks─▒z trafik cezalar─▒na itiraz etmek için kullan─▒lm─▒┼čt─▒ ve kullan─▒c─▒lar─▒na yüklü miktarda para iadesi sa─člam─▒┼čt─▒. ┼×imdi de ┼×ubat ay─▒nda, uygulama vites yükselterek ABD'de trafik cezas─▒ konulu bir mahkeme duru┼čmas─▒nda san─▒─č─▒n ifadesi konusunda canl─▒ destek verecek. Bu, tarihte ilk defa yapay zeka taraf─▒ndan savunulan bir dava olacak. Yapay zeka, bir ak─▒ll─▒ telefon üzerinde çal─▒┼čacak ve san─▒─ča bir kulakl─▒k arac─▒l─▒─č─▒yla ne söyleyece─či konusunda talimat vermeden önce mahkeme salonundaki tüm konu┼čmalar─▒ dinleyecek.

 

­čŚú´ŞĆ Nvidia, sanal ileti┼čime gerçeklik kat─▒yor.

Nvidia taraf─▒ndan geli┼čtirilen yapay zeka destekli ürün Maxine, gerçek zamanl─▒ sesli ve görüntülü ileti┼čimin yolunu aç─▒yor. Maxine, AI ile ses ve video ileti┼čimini geli┼čtiren eksiksiz bir GPU h─▒zland─▒rmal─▒ SDK paketi. Bu, standart mikrofonlara ve kameralara geli┼čmi┼č yetenekler kazand─▒r─▒yor. Böylece video konferans, mü┼čteri hizmetleri ile yap─▒lan görü┼čmeler veya canl─▒ yay─▒n için Maxine, sanal etkile┼čimleri geli┼čtirmek için etkili bir ileti┼čim sa─čl─▒yor. Maxine, ┼čirketlerin ileti┼čimde arka plan gürültüsünü ortadan kald─▒rmas─▒n─▒ da sa─čl─▒yor. Daha ilginç olan özelliklerden biri, gözler do─črudan kamerada olmasa bile insanlar─▒n di─čer ki┼čiye bak─▒yormu┼č gibi görünmesini sa─člamak için ekran─▒ yeniden olu┼čturma yetene─čine sahip olmas─▒. Yani art─▒k siz kameraya bakm─▒yor olsan─▒z da görüntünüz kameraya bak─▒yor olacak.

 

­čĺä Yapay zeka güzellik endüstrisine de el att─▒.

 
2022 Dünya Kupas─▒, futbol tutkunlar─▒n─▒ bir süredir ekranlara kitledi ve geçti─čimiz hafta Arjantin-Fransa kar┼č─▒la┼čmas─▒ ile resmen sona erdi. Penalt─▒ at─▒┼člar─▒nda Arjantin, Fransa'y─▒ yendi ve Dünya Kupas─▒'n─▒ kazand─▒. Video oyun dünyas─▒n─▒n önemli bir ismi EA Sports ise, turnuvan─▒n sonras─▒nda önemli bir geli┼čme ile gündeme geldi. ┼×irketin, "HyperMotion2" ad─▒ verilen yapay zeka sistemi kar┼č─▒la┼čmalar─▒ tek tek simüle ederek Dünya Kupas─▒’n─▒ kazanan─▒n Arjantin olaca─č─▒n─▒ tahmin etti. Öyle de oldu. Yapay zekan─▒n ilk üçte gösterdi─či Fransa ise, turnuvay─▒ ikinci olarak tamamlad─▒. Öte yandan yapay zekaya göre, Arjantin'in finaldeki rakibi olmas─▒ gereken Brezilya çeyrek finalde elendi.
 

­čôÜ­čÄž Apple, yapay zeka destekli sesli anlat─▒m─▒ kullan─▒ma sunuyor.

 
Son dönemin en popüler konular─▒ndan yapay zeka, ┼čimdi de sesli kitaplar ile kar┼č─▒m─▒za ç─▒kmaya ba┼čl─▒yor. Sesli kitap pazar─▒, y─▒ll─▒k 1,5 milyar dolarl─▒k bir büyüklü─če ula┼čm─▒┼č durumda. Bu alandaki önemli geli┼čmelerden biri, e-kitap alan─▒nda önemli bir role sahip olan Apple'dan geliyor. Apple, Apple Books üzerinden yay─▒nlanan kitaplar─▒ (yazar ve yay─▒nc─▒lar─▒n onay─▒ ile) yapay zeka deste─čiyle otomatik olarak seslendirebilecek. ┼×irket, bu özelli─čin, üretim maliyeti ve karma┼č─▒kl─▒─č─▒ nedeniyle kitaplar─▒n─▒ sesli kitaba dönü┼čtüremeyecek ba─č─▒ms─▒z yazarlara yard─▒mc─▒ olaca─č─▒n─▒ belirtiyor.
Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3,000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest