Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten | Analytics: 📺 TV kumandası kimde?

Author: Yasemin Ozturk - Data Analyst, Kimola
Yasemin Ozturk Data Analyst, Kimola
Aug 01, 2023 - 3 min read
Kimola Bülten | Analytics: 📺 TV kumandası kimde?
 

Sevgili ara┼čt─▒rma ve içgörü sevdal─▒lar─▒, bu haftan─▒n bülteninde, hediye kartlar─▒n─▒n popülerli─činden genç ku┼čaklar─▒n al─▒┼čveri┼č tercihlerine kadar pek çok içgörü ile sizlerleyiz.

-> Verizekal─▒lar Podcast’inin önceki bölümlerini Spotify’da dinlemek için t─▒klay─▒n.

App Store kullan─▒c─▒ görü┼člerini bir ara┼čt─▒rma uzman─▒ gibi analiz edin!

App Store yorumlar─▒, pazar ara┼čt─▒rmalar─▒ için vazgeçilmez bir bilgi kayna─č─▒. Mü┼čteri tercihleri, görü┼čleri ve beklentileri hakk─▒nda sa─člad─▒─č─▒ de─čerli içgörüler sayesinde geli┼čtiriciler için büyük önem ta┼č─▒makta. Bu yorumlar─▒ analiz ederek, geli┼čtiriciler hedef kitlelerini daha iyi anlayabilir, geli┼čtirilmesi gereken noktalar─▒ belirleyebilir ve potansiyel büyüme f─▒rsatlar─▒n─▒ ke┼čfedebilirler. 

Peki ama nas─▒l?

  • Kimola’n─▒n ücretsiz ara┼čt─▒rma araçlar─▒ndan biri olan App Store Review Analyzer’─▒ kullanarak kullan─▒c─▒ geri bildirimlerinden maksimum fayda sa─člayabilirsiniz.

  • Collage Maker kullan─▒c─▒ görü┼člerini analiz etti─čimiz rapora ve uygulama geli┼čtiricileri için ara┼čt─▒rma rehberimize buradan göz atabilirsiniz.

­čô║ Gençler, içerik kararlar─▒n─▒n belirleyicisi.

SuperAwesome taraf─▒ndan yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmaya göre, ailelerin evde yay─▒n platformu seçimlerinde genç izleyicilerin etkisi büyük önem ta┼č─▒yor. Ebeveynler, ev halk─▒ için bir dijital yay─▒n hizmetine abone olma karar─▒n─▒ verirken maliyetin yan─▒ s─▒ra çocuklar─▒n içerik ihtiyaçlar─▒n─▒ ve “ailece izleyebilecekleri içerikleri” göz önünde bulunduruyor.

­čÄü Hediye kartlar─▒ hala popüler.

TSG ve Bank of America’n─▒n ara┼čt─▒rmas─▒na göre, tüketicilerin %76's─▒ son bir y─▒lda en az bir hediye kart─▒ sat─▒n alm─▒┼č, %40'─▒ özellikle dijital hediye kartlar─▒n─▒ tercih etmi┼č. Özel günlerde, tüketicilerin %76's─▒ fiziksel ürün almak yerine hediye kart─▒ vermeyi tercih ediyor. Hediye kartlar─▒ almak ve vermek, tüketiciler için tatmin edici ve takdir edici bir deneyim sa─čl─▒yor; %84'ü hediye kart─▒ almay─▒ keyifli buluyor ve %87'si i┼čverenleri taraf─▒ndan hediye kart─▒ ald─▒klar─▒nda takdir edildiklerini hissediyor. Sonuçlar, hediye kartlar─▒n─▒n perakende sektöründe hala önemli oldu─čunu ve dijital hediye kartlar─▒n─▒n tercih edilme oran─▒n─▒n artt─▒─č─▒n─▒ gösteriyor.

­čî┤ Çevreci olmak pahal─▒ geliyor.

2023 Sürdürülebilirlik Trendleri Raporu’na göre, tüketicilerin büyük ço─čunlu─ču (%73), daha sürdürülebilir bir ya┼čam tarz─▒ benimsemek istiyor, ancak ürünlerin nas─▒l sürdürülebilir oldu─čuna dair bilgi eksikli─či (%48) ve sürdürülebilir ürünlerin fiyatlar─▒n─▒n çok yüksek olmas─▒ (%45), tüketicilerin daha sürdürülebilir sat─▒n almalar yapmas─▒n─▒n önündeki ba┼čl─▒ca engeller olarak gösteriliyor.

­čŤĺ Genç al─▒┼čveri┼čçiler, geleneksel niteliklerden uzakla┼č─▒yor.

Z Ku┼ča─č─▒, al─▒┼čveri┼č deneyimini ┼čekillendiren teknolojiye yo─čun ilgi gösteriyor. Geleneksel al─▒┼čveri┼č tercihlerinden farkl─▒ olarak, bu nesil özellikle otomatik ödemeler ve self servis kiosklar gibi teknolojik çözümlere daha fazla önem veriyor. Di─čer taraftan, X Ku┼ča─č─▒ al─▒┼čveri┼čçiler daha çok iyi tasarlanm─▒┼č ma─čaza düzenleri ve bilgili çal─▒┼čanlarla etkile┼čime vurgu yap─▒yor. Bu farkl─▒ tercihler, i┼čletmelerin teknolojiyi al─▒┼čveri┼č deneyimine daha iyi entegre ederek genç nesli çekmeleri gerekti─čini gösteriyor.

­čĺŞ Jenerasyonlar aras─▒nda bah┼či┼č verme tercihleri de─či┼čiyor.

Son ara┼čt─▒rmalara göre, mal ve hizmet maliyetlerinin artmas─▒yla birlikte bah┼či┼č verme al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒n y─▒llar içinde azald─▒─č─▒ görülüyor. Ancak, Amerikal─▒lar─▒n bah┼či┼č verme e─čilimi büyük ölçüde demografik faktörlere ve konuma ba─čl─▒. Bankrate taraf─▒ndan yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmaya göre, Z Ku┼ča─č─▒ çal─▒┼čanlara bah┼či┼č b─▒rakma olas─▒l─▒─č─▒ en dü┼čük nesil olurken, Boomer'lar en olas─▒ bah┼či┼č verenler.

Bültendeki ara┼čt─▒rmalarla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bültene abone olmak için a┼ča─č─▒daki formu doldurman─▒z yeterli. ­čĹç

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest