Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten #12: Verizekalılar yayında! Kimola’dan İçgörüye Doyuran Podcast

Author: Melodi Diner - Jr. Marketing Specialist, Kimola
Melodi Diner Jr. Marketing Specialist, Kimola
Oct 08, 2020 - 2 min read
Kimola Bülten #12: Verizekalılar yayında! Kimola’dan İçgörüye Doyuran Podcast

─░leti┼čim ve ara┼čt─▒rma profesyonelleri için haz─▒rlanan, içgörüye doyuran podcast'imiz Verizekal─▒lar, pandemi süreci içgörüleri, tüketicileri anlamaya yönelik ara┼čt─▒rmalar ve tüketici verilerinin kullan─▒m dünyas─▒ ile ilgili bu haftan─▒n öne ç─▒kan haberleri sizlerle! Haftal─▒k bültenimize abone olmak isterseniz ┼ču linkten abone olabilir, Kimola'dan tüketici içgörüleri edinmek ve tüketici ara┼čt─▒rmalar─▒m─▒z hakk─▒nda daha fazla bilgi almak isterseniz de ┼ču linkten bize ula┼čabilirsiniz.

─░çgörülü bir hafta olsun!

­čÄë Kimola'dan Podcast: Kimola’dan ─░çgörüye Doyuran Podcast: Verizekal─▒lar

Ölüm ertelenebilir mi

─░leti┼čim ve ara┼čt─▒rma profesyonelleri için haz─▒rlanan 5 dakikal─▒k podcast’imiz Verizekal─▒lar yay─▒nda! ─░lk bölümümüzde Türkiye’de temass─▒z ödemenin yükseli┼či, tüketici beyninin ödül oda─č─▒nda ölümü ertelemesi ve pandemiyle birlikte de─či┼čen tüketici isteklerinden bahsediyoruz. Spotify'da dinle

 

Ara┼čt─▒rma ve Veri Dünyas─▒nda Bu Haftan─▒n Öne Ç─▒kanlar─▒

Youtube reklamlar─▒ tüketici için daha cazip!

Google taraf─▒ndan yapt─▒r─▒lan Ipsos ara┼čt─▒rmas─▒na göre, TV reklamlar─▒ süresinin yaln─▒zca %45'i gerçekten ilgi görürken; ücretli YouTube mobil reklamlar─▒n─▒n %83’ü izleyicinin ilgisini çekiyor. Ancak Realeyes’─▒n dikkat verilerine göre dijital ortamlardaki video reklamlar─▒ 15 saniyeden sonra verimini kaybediyor.

 

Metro Türkiye ve Nielsen’dan tüketici e─čilimleri ara┼čt─▒rmas─▒: Restoran tercihinde en önemli kriter hijyen.

Ankara, ─░stanbul ve ─░zmir’de toplam 1222 kat─▒l─▒mc─▒ ile gerçekle┼čtirilen tüketici ara┼čt─▒rmas─▒nda, tüketicilerin COVID-19 sürecinde restoran tercihlerini etkileyen talepleri ve restoranlardan beklentileri gözlemlendi. Ara┼čt─▒rman─▒n sonucunda; restoran tercihinde hijyenin en önemli kriter oldu─ču, çal─▒┼čanlar─▒n koruyucu malzemeler kullan─▒m─▒n─▒n önemli rol oynad─▒─č─▒, pandemi sürecinde mü┼čterilere hijyen ürünlerinin sunulmas─▒ ve restorana giri┼čte mü┼čterilerin ate┼činin ölçülmesi, aç─▒k hava oturma alanlar─▒n─▒n sa─članmas─▒ gibi önlemlerin tüketici e─čilimlerini etkiledi─či ortaya ç─▒kt─▒.

 

Aç─▒k hava etkinlikleri > ─░ç mekan etkinlikleri

TIPS anketine göre gezginlerin tercihi aç─▒k hava etkinliklerinden yana! Ayn─▒ ankete göre, COVID-19 a┼č─▒s─▒n─▒n bulunu┼ču, kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n gelecekteki seyahat karar─▒ üzerinde en büyük etkiye sahip ancak kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n %49’u a┼č─▒ yapt─▒rmadan önce en az bir kaç ay bekleyece─čini belirtiyor.

 

Tüketici güvenli al─▒┼čveri┼č istiyor!

ABD’de yap─▒lan COVID-19 Tüketici & Çal─▒┼čan anketi sonucunda tüketicilerin %71'inin güvenlik gerekliliklerine uymayan bir perakendeciden al─▒┼čveri┼č yapmak istemedi─či; %58’inin ma─čaza içi güvenlik önlemlerini sürdürmeye yönelik sat─▒n al─▒mlarda COVID-19 ücreti ödemeyi onaylad─▒─č─▒; %38’inin kalabal─▒k içinde bulunmaktan rahats─▒z oldu─ču ortaya ç─▒km─▒┼čt─▒r.

 

Open X ve The Harris Poll’dan ara┼čt─▒rma: Tüketicilerin %8’i çevrimiçi al─▒┼čveri┼či günlük yap─▒yor!

Open X ve The Harris Poll’un, 2020’de ┼čekillenen tüketici davran─▒┼člar─▒ ve de─či┼čen pazarlama teknikleri ara┼čt─▒rmas─▒na göre, Tüketicilerin %44’ü çevrimiçi al─▒┼čveri┼člerini art─▒rd─▒; tüketicilerin %8’i çevrimiçi al─▒┼čveri┼či art─▒k günlük yap─▒yor. Pazarlamac─▒lar─▒n %39’u COVID-19 sürecinde e-ticarete yöneldi; %74’ü COVID-19 süresince çevrimiçi sat─▒┼člar─▒n─▒ art─▒rd─▒.

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3,000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest