Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola Bülten #11: "Bana Siri gibi konuş."

Author: Melodi Diner - Jr. Marketing Specialist, Kimola
Melodi Diner Jr. Marketing Specialist, Kimola
Oct 01, 2020 - 2 min read
Kimola Bülten #11: "Bana Siri gibi konuş."

─░leti┼čim ve ara┼čt─▒rma profesyonelleri için haz─▒rlanan, içgörüye doyuran podcast'imiz Verizekal─▒lar, pandemi süreci içgörüleri, tüketicileri anlamaya yönelik ara┼čt─▒rmalar ve tüketici verilerinin kullan─▒m dünyas─▒ ile ilgili bu haftan─▒n öne ç─▒kan haberleri sizlerle! Haftal─▒k bültenimize abone olmak isterseniz ┼ču linkten abone olabilir, Kimola'dan tüketici içgörüleri edinmek ve tüketici ara┼čt─▒rmalar─▒m─▒z hakk─▒nda daha fazla bilgi almak isterseniz de ┼ču linkten bize ula┼čabilirsiniz.

─░çgörülü bir hafta olsun!

 

Ara┼čt─▒rma ve Veri Dünyas─▒nda Bu Haftan─▒n Öne Ç─▒kanlar─▒

Dünya, gerçek kad─▒nlara ne kadar haz─▒r?

Son zamanlarda reklam kampanyalar─▒nda s─▒k s─▒k rastlad─▒─č─▒m─▒z "güçlü kad─▒n" imaj─▒ giderek popüler hale geliyor. Bu, kad─▒nlar─▒n nesnele┼čtirilmesinin azald─▒─č─▒ anlam─▒na m─▒ geliyor? Yoksa ba┼čka bir sömürü yöntemi mi? Kimola'dan, markalar─▒n güzellik alg─▒s─▒ üzerine yapt─▒─č─▒ kampanyalardan bir derleme. Devam─▒n─▒ oku

 

Tüketici sesli asistan özelli─či istiyor!

Etkile┼čime olanak sa─člayan dijital özellikler tüketicilerin ilgisini çekiyor! Ba─člant─▒l─▒ deneyimlerden olu┼čan özel mobil uygulamalar veya sesli asistan özellikleri gibi yard─▒mc─▒ olacak araçlar tüketiciye cazip geliyor. Amerikal─▒ tüketicilerin %35’inin yemek sipari┼č etmek için sesli asistan özelli─čini kulland─▒─č─▒n─▒ göz önünde bulundurarak; sesli asistan i┼člevini destekleyen mobil uygulamalar─▒ kullanmak, tüketicilerin beklentilerini kar┼č─▒layan keyifli çevrimiçi al─▒┼čveri┼č deneyimini sa─člayabilir.

 

Bain&Company’den de─či┼čen tüketici davran─▒┼člar─▒ ara┼čt─▒rmas─▒

Avrupa ve Amerika’daki kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n %41’i ya┼čam─▒n normale dönmesinin 1 y─▒l─▒ bulaca─č─▒n─▒ veya a┼čaca─č─▒n─▒ dü┼čünüyor. Avrupa’da pandemi sürecinin ba┼č─▒ndan itibaren “baby boomer” olarak adland─▒r─▒lan ku┼ča─č─▒n sadece %42’si ma─čazadan al─▒┼čveri┼č yaparken, Z jenerasyonunun %72’si ma─čazadan al─▒┼čveri┼č yap─▒yor.

 

Tüketici numuneleri evinde denemek istiyor.

Sampler’─▒n pandemi süreci ara┼čt─▒rmas─▒na göre, tüketiciler evlerinin güvenli çat─▒s─▒ alt─▒nda yeni markalarla tan─▒┼čmaya haz─▒r. Tüketicilerin %98’i, yeni markalar─▒ denemeye s─▒cak bak─▒yor; ancak ürün numunelerini ma─čazadan denemek yerine evden denemek istiyor.

 

Pinterest revaçta!

App Store’da Pinterest kullan─▒c─▒lar─▒ art─▒yor. iOS 14’ün yeni geli┼čtirilen ki┼čiselle┼čtirilebilir ekran özelli─či ile birlikte, tüketicinin Pinterest’e olan ilgisi art─▒┼č gösterdi; tüketiciler, yeni özelle┼čtirdikleri ana ekranlar─▒n─▒n görüntüleri ile birlikte, ilham kayna─č─▒ olan pinterest gönderilerini twitter üzerinden payla┼č─▒yor.

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest