Announcing Free Research Tools: Turn Amazon, Trustpilot, Tripadvisor, Google Play and App Store reviews into market research!

Kimola’da Yatırım Sonrası: Maraton 2.0

Feb 25, 2019 - 3 min read
Kimola’da Yatırım Sonrası: Maraton 2.0

Bundan 9 ay önce, 500 Startups, StartersHub ve U─čur ┼×eker’den yat─▒r─▒m ald─▒─č─▒m─▒z─▒ duyurmu┼č, sizlerle heyecan─▒m─▒z─▒ payla┼čm─▒┼čt─▒k. Hem yorucu hem e─členceli bir süreçten sonra, bugünlerde, yeni heyecanlar içerisindeyiz.

─░stanbul’da geçirdi─čimiz 6 ayl─▒k h─▒zland─▒rma program─▒ndan ve 3 ayl─▒k yat─▒r─▒m aray─▒┼č─▒m─▒zdan sonra, 1 Milyon TL’lik yat─▒r─▒m─▒m─▒z─▒ al─▒p, Ankara’ya, Kimola’n─▒n Cyberpark’ta bulunan ofisinde çal─▒┼čmaya geri döndük. Art─▒k bizimle beraber yola ç─▒kan, bize, bizim kadar inanan yat─▒r─▒mc─▒lar─▒m─▒z da vard─▒. Yat─▒r─▒m ald─▒─č─▒m─▒z─▒ aç─▒klad─▒─č─▒m─▒z ay, May─▒s ay─▒yd─▒. ┼×imdi ürün geli┼čtirme süreci gibi, ekibin her üyesinin üzerinde dikkatle çal─▒┼čaca─č─▒, bolca vakit harcayaca─č─▒ sert bir zaman dilimi bizi bekliyordu. Geli┼čtirmesi yakla┼č─▒k 6 ay sürecek, global pazara açaca─č─▒m─▒z ve global sahadaki tüketici ara┼čt─▒rma standartlar─▒n─▒ yakalamak ad─▒na geli┼čtirmekten hiç b─▒kmayaca─č─▒m─▒z Tüketici ─░çgörü Platformu’muz için, ekipçe sabahlamal─▒ günler geçirmemiz, çok s─▒k─▒ çal─▒┼čmam─▒z gerekiyordu. Eve gitme ihtiyac─▒ duymamal─▒ ama ayn─▒ zamanda sa─čl─▒─č─▒m─▒z─▒ ve düzenimizi de korumal─▒yd─▒k.

Birlikte, yan yana, gece gündüz çal─▒┼čmam─▒z─▒, bir yandan mental ve fiziksel sa─čl─▒─č─▒m─▒z─▒ da yerinde tutacak bir yöntem aramaya ba┼člad─▒k ve güne┼čli bir Ankara sabah─▒, ak─▒llarda ┼čöyle bir fikir belirdi;

Madem yaz geldi, neden bir villa tutup, ürün geli┼čtirme süreci boyunca ayn─▒ evde ya┼čayaca─č─▒m─▒z bir kampa girmiyoruz?

─░çinde olmaktan heyecan duyaca─č─▒m─▒z, ┼čehir gürültüsünden uzak bir yer aramaya ba┼člad─▒k. Antalya, Kalkan maceram─▒z böylece ba┼člam─▒┼č oldu.

Kimola Summer House: Bir villa, bir ekip, bir platform.

Kalkan’─▒n tepesinde, denizi gören, havuzlu bir villa tuttuk ve bunu ekip ile payla┼čmak için, ┼čöyle minik bir video haz─▒rlad─▒k.

May─▒s ay─▒n─▒n ortas─▒nda, hep birlikte Kalkan’daki villam─▒za ta┼č─▒nd─▒k ve Tüketici ─░çgörü Platformu’muzun nas─▒l çal─▒┼čaca─č─▒ndan, performans─▒ndan, kullan─▒c─▒ yolculu─čuna, yeni data setlerine kadar her ┼čeyini ad─▒m ad─▒m planlad─▒k.

Kimola Summer House Al─▒┼čveri┼č Listesi, Sayfa 2

Kimola Summer House Al─▒┼čveri┼č Listesi, Sayfa 2

Kimola Summer House - Meeting

Kimola Summer House - Meeting

Data ekibimiz “Tüketicilerin ilgi alanlar─▒n─▒ nas─▒l kategorize etmeliyiz?”, “E-spor ilgisi, Spor kategorisinde mi olmal─▒, yoksa Gaming kategorisinde mi olmal─▒?” gibi ince sorular─▒n cevaplar─▒n─▒ ararken, yaz─▒l─▒m ve ürün taraf─▒ performans konusundan ba┼člayarak, kodlarla bo─ču┼čtuklar─▒ uzun geceler geçirdi. Bu arada hem sunucu taraf─▒ndaki s─▒k─▒nt─▒lar─▒m─▒z─▒ giderecek hem de iyi hizmet alabilece─čimiz bir ┼čirket aray─▒┼č─▒na da girdik ve uzun görü┼čmeler sonucu, sunucular─▒m─▒z─▒ sevgili Vargören’e ta┼č─▒d─▒k. Bir di─čer önemli konu, platformun arayüzünü kimin tasarlayaca─č─▒ idi. Platformun arayüzünü tasarlamas─▒ için, web sitemizi de tasarlayan FuHa Studio ile anla┼čt─▒k.

Kimola - Web Sitesi Tasar─▒m─▒ Ba┼čar─▒ Ödülü

Bu y─▒l 37.’si düzenlenen Grafik Tasar─▒mc─▒lar Meslek Kurulu┼čunun sergisinde kimola.com ile en iyi websitesi tasar─▒m─▒ ba┼čar─▒ ödülü kazand─▒k!ÔÇŐ—ÔÇŐFu & Ha Studio

Kendimizi, 1.5 ay boyunca yedi─čimiz içti─čimiz anlar da dahil platformumuzu ba┼čtan sona geli┼čtirmeye adad─▒k. Aralarda bolca gülü┼čmeler de oldu, bkz: Kimola Summer House

8 paket kahve, 17 litre süt, bunald─▒kça havuza girmeler, sabahlay─▒p ertesi günü denizde geçirmeler derken, Tüketici ─░çgörü Platformu’muzun Amerika, ─░ngiltere, Kanada ve Türkiye’de çal─▒┼čan, her bir ülkeye göre lokalize edilmi┼č halinin ilk versiyonunu yay─▒nlad─▒k.

Tüketici ─░çgörü Platformu

Toplant─▒dan Lansmana Dönü┼čen Gece: Debut Night

Kimola Debut Night

Tüketici ─░çgörü Platformumuzu, global pazara açmadan önce Türkiye’de test etmek istiyorduk ve bunun için, Türkiye’de akl─▒na güvendi─čimiz stratejistleri, medya planlamac─▒lar─▒, dijital ileti┼čimcileri ─░stanbul ofisimizde a─č─▒rlad─▒─č─▒m─▒z bir etkinlik düzenledik. Etkinlik, bekledi─čimizden çok daha fazla ilgi gördü ve biz 10 ki┼čilik bir toplant─▒ hayal ederken, minik bir lansmana dönü┼čtü. ­čśŐ

Tüketicilerin ya┼čam stilini anlamland─▒rman─▒n neye dönü┼čece─čini konu┼čtu─čumuz, Tüketici ─░çgörü Platformu’muzu test etti─čimiz verimli bir ak┼čam─▒n ard─▒ndan, Türkiye’deki marka ve ajanslar ile görü┼čmelere ba┼člad─▒k.

Sadece 4 ayda Kimola’n─▒n referanslar─▒ aras─▒na, LG Electronics, Publicis One, BKM, Sotka, Promoqube, Can Yay─▒nlar─▒ gibi de─čerli marka ve ajanslar─▒ da koyduktan ve testlerimizi tamamlad─▒ktan sonra, global pazara aç─▒lmak üzere yüzümüzü daha da bat─▒ya döndük!

Kimola’da Yeni Heyecan: San Francisco

Kimola’da Yeni Heyecan: San Francisco

Haziran ay─▒nda ba┼člad─▒─č─▒m─▒z “Hangi ülkede olmal─▒y─▒z?” sorumuzu, “online ürün kullan─▒m─▒” “ara┼čt─▒rma ┼čirketlerinin yo─čunlu─ču”, “reklam harcamalar─▒n─▒n çoklu─ču” gibi bir çok metri─či göz önünde bulundurarak cevaplamaya çal─▒┼čt─▒k.

Detayl─▒ bir ara┼čt─▒rma sürecinden sonra, bizim için en iyi pazar─▒n Amerika oldu─čuna karar verdik ve 1 hafta önce, San Francisco’ya ayak bast─▒k.

Kimola’n─▒n San Francisco Ofisi

Kimola’n─▒n San Francisco Ofisinden Çekti─čimiz ─░lk Foto─čraf

Kimola’n─▒n 3. ofisi, San Francisco’da 353 Sacramento Street’de, 18. katta yer al─▒yor. Olur da bir kahvemizi içmek isterseniz, buralarday─▒z :) 

Subscribe to Our Newsletter!

We gather global consumer research news and share them with 3000+ marketing and research professionals worldwide.

Latest